از خدمات دندانپزشکی ارزان چه کسی سود می برد؟

انتظار ما از دندانپزشکی ارزان خدماتی است که در کمترین زمان ممکن انجام شوند و پول کمتری هم بابت آن ها بدهیم. حال بیایید کمی فکر کنیم؛ آیا واقعا این همان چیزی است که ما می خواهیم؟ آیا دندانپزشکی های ارزان برایمان مناسب‌اند؟ اگر اینطور نیست، پس این دندانپزشکی ها به درد چه کسانی می خورد؟

به ظاهر، خدمات دندانپزشکی ارزان گزینه خوبی به نظر می رسند چون راحت تر دندان هایمان را ترمیم می کنند و هزینه کمتری هم می گیرند. این مسئله به ما کمک می کند کمی از بودجه‌مان را ذخیره کرده و برای مسائل مهم تری خرج کنیم. بنابراین مردم فکر می کنند خدمات سریع و ارزان برایشان مناسب هستند اما درواقع اینطور نیست.

اهمیت دندانپزشکی ارزان برای بیمار

خدمات ارزان‌قیمت معمولا خدمات خوبی نیستند؛ درست است که مشکلتان را در آن لحظه حل می کنند اما طولی نمی کشد که دوباره با مشکل روبه‌رو می شوید و علاوه بر این، دندانتان کاملا درمان نمی شود. فرایندهای درمانی ارزان موقتی هستند و مسئله را کاملا برطرف نمی کنند.

 اگر به این‌گونه دندانپزشکی ها مراجعه کنید، قطعا بعدا باید دوباره برای درست کردن دندان هایتان به دندانپزشکی بروید. از آنجایی که در این فرایندها از مواد خوبی استفاده نمی شود، معمولا خیلی زود دوباره خراب می شوند و باید تعویضشان کنید.

انتخاب مواد دندانپزشکی با کیفیت در همه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی بسیار مهم است. با استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان ، شما خود را از کیفیت مطلوب و ماندگاری درمان های با کیفیت محروم می کنید.

به همین خاطر، بدون اینکه متوجه شوید در درازمدت پول بیشتری می دهید و در عین حال نتیجه خوبی هم نمی گیرید. به علاوه، بعد از چندبار مراجعه دندانتان آنقدر خراب می شود که دیگر قابل ترمیم نیست و باید کلا آن را عوض کنید. در نتیجه، ناگهان به خودتان می‌آیید و می بینید دارید برای چنین خدمات ضعیفی پول می دهید؛ آن هم برای مدتی کوتاه!

اهمیت دندانپزشکی ارزان برای متخصص

با توجه به گفته های قبلی، احتمالا با خودتان می گویید که خدمات ارزان حتما به نفع خود دندانپرشک هاست. وقتی دندانپزشک ها خدمات ارزان ارائه می دهند، رقابت برایشان آسان تر می شود، بیماران بیشتر به سمتشان می‌آیند و آن ها هم سود بیشتری عایدشان می شود. باید بگویم دقیقا برعکس این است!

خدمات ارزان برای دندانپزشکی ها هم بد است. دندانپزشک ها هزینه های ثابتی دارند که باید از عهده‌شان بربیایند اما خدمات ارزان این کار را برایشان سخت تر می کند؛ زیرا حاشیه سودی که به ازای هر فرایند درمانی دریافت می کنند بسیار کم است و برای اینکه بتوانند از پس هزینه های خود بربیایند، مجبورند بیماران خیلی بیشتری را به سمت خودشان بکشانند.

 نتیجه این می شود که دیگر نمی توانند به حد کافی برای بیماران وقت بگذارند؛ درصورتی که این بیماران برایشان خیلی ارزشمند هستند و می توانند از طریق تبلیغات دهان به دهان برایشان بازاریابی کنند. این دندانپزشکان وقت کافی برای ارائه خدمات با کیفیت ندارند و تا جایی که می شود فرایند را کوتاه می کنند تا جا برای نفر بعدی باز شود.

دندانپزشکی ارزان

این افراد فراموش کرده‌اند که چرا به دانشگاه رفته‌اند و دندانپزشکی خوانده‌اند. دندانپزشک ها به دانشگاه می روند تا بتوانند به مردم خدمت کنند و واقعا کمکشان کنند دندان هایی سالم و زیبا داشته باشند، نه اینکه کار را از سر خودشان باز کنند و بیماران را ناراضی بگذارند. این موضوع باعث می شود خودشان هم از کار و زندگی‌شان راضی نباشند.

اهمیت دندانپزشکی ارزان برای بیمه های تکمیلی

علت اصلی ایجاد این خدمات ارزان، دراصل شرکت های بیمه هستند. آن ها برای بعضی از فرایندهای خاص، قیمت هایی که می خواهند را تعیین می کنند و دندانپزشک باید آن را قبول کند؛ درغیر این صورت بیمه آن را پرداخت نمی کند.

این مسئله باعث می شود شرکت بیمه به هدفش برسد؛ یعنی حق بیمه‌ای که از بیماران دریافت می کند از مبلغی که به دندانپزشک می دهد بیشتر شود. درواقع بیشتر افرادی که تحت بیمه دندانپزشکی هستند، در طول سال پول خیلی بیشتری می دهند تا آن هایی که به‌صورت آزاد هزینه هایشان را پرداخت می کند.

پیش تر گفتیم که خدمات ارزان در درازمدت برای بیماران هزینه بیشتری می تراشد، پس باید برای بیمه هم هزینه بیشتری داشته باشد چون بیمار بیشتر به پزشک مراجعه می کند و برگه های بیشتری از دفترچه بیمه‌اش را مصرف می کند!

باید بگویم اینطور نیست؛ آن ها می خواهند مراجعه به دندانپزشکی زیاد شود تا مردم بیشتر گرایش به بیمه دندانپزشکی پیدا کنند و حق بیمه بیشتری برای آن بپردازند.

ترفند شرکت های بیمه

وقتی شخصی مدام به خدمات دندانپزشکی احتیاج داشته باشد، هر سال بیمه‌اش را تمدید می کند. درنتیجه، هزینه بیمه‌ای که می پردازد خیلی بیشتر از مقداری است که در هزینه های دندانپزشکی‌اش صرفه‌جویی می کند و این به نفع شرکت بیمه است. بزرگ ترین نگرانی شرکت های بیمه کسانی هستند که به دندانپزشکی گران‌قیمت می روند و بدون نیاز به بیمه، یکبار برای همیشه دندان هایشان را درست می کنند.

درست است که هرچه برگه های بیمه کمتر شود، شرکت بیمه هزینه بیشتری می پردازد اما شرکت های بیمه ترفندی می زنند که در درازمدت هزینه هایشان کمتر شود. وقتی فرد چندبار دندانش را درست می کند و بعد از مدت کوتاهی مجبور می شود کلا دندانش را تعویض کند، بیمه دیگر هزینه ایمپلنت (کاشت) دندان را تقبل نمی کند. بنابراین هزینه ایمپلنت درآخر به گردن خود بیمار می‌افتد.

دندانپزشک خوب کیست؟

درآخر، فهمیدیم شرکت های بیمه تنها کسانی هستند که از خدمات ارزان دندانپزشکی سود می برند. پس اگر می خواهید دندان هایتان را درست کنید، به جای دندانپزشکی های ارزان، به سراغ دندانپزشکی های باکیفیت بروید.

 • یک دندانپزشک متخصص و متعهد، اول از همه دغدغه سلامت دهان و دندان شما را دارد و دوست دارد لبخندی زیبا را به شما هدیه بدهد. دندانپزشک خوب با استفاده از بهترین روش های دندان پزشکی مناسب ترین طرح درمان بیماریهای دندان یا طرح اصلاح لبخند را برای شما انتخاب می کند.
 • دندانپزشک خوب برای بیمار خود زمان کافی اختصاص می دهد و شما را  پیش از درمان از گزینه های پیش رو و حدود هزینه آن آگاه می کند.
 • متخصص دندانپزشک هیچ گاه مراحل درمانی شما را نیمه کاره رها نمی کند و طرح درمانی را حصول اطمینان از سلامت شما ادامه می دهد.

دکتر میلاد افشار

دندانپزشک و متخصص ایمپلنت و جراحی دندان

تلفن: ۰۲۱۲۶۱۴۰۱۳۴

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر خاکی یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و وقت بخیر . اقای دکتر دندان عقل فکم پایین سمت راستم را که خراب و شکسته شده بود را به وسیله جراحی در اوردم . ولی متاسفانه از همان روز دهانم (فکم ) خیلی کم باز میشود . حدودا یک الی دو ماه پیش عمل کردم . اوایل گفتم شاید بخاطر درد جراحی است . ولی الان با گذشت دو ماه مثل روزهای اول است و دهانم بیش از دو سانت باز نمیشود . انهم با درد باز میشود و درست نمیتوانم غذا بخورم . در ضمن جای دندان کشیده شده ( حفره)پر شده است.فقط مشکل باز نشدن دهان را دارم انهم با درد زیاد.
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   با درود و وقت خوش مشکلی که اشاره کردید به صورت معمول پس از جراحی دندان عقل شایعه است و با گرما درمانی و فیزیوتراپی قابل درمان لطفاً به پزشک خودتون مراجعه نمایید.
 • تصویر کاربر غزل یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید،من دندونامو کامپوزیت کردم کلا دندونام حالت مربعی داره مثل دندونای مرد ها و با اینکه دندونام سفیدو سالمه دوست دارم لبخندم جذابتر باشه و این حالت مربعی رو نداشته باشه من عکس از دندونام میفرستم لطفادر هزینه درست شدنشون بهم اطلاعات بدین
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   با درود و وقت خوش در خصوص دندوناتون بعد از دیدن عکس پیشنهاد می کنم که در همان مرکزی که کار براتون انجام شده این اصلاحات انجام بشه چرا که اگر بخواهید در مرکز جدید این کار را انجام بدید هزینه مضاعف باید پرداخت بشه.
 • تصویر کاربر اسماعیل چهارشنبه ۲ مهر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من دو سال پیش این دندانی رو که توی عکس میبینید سیاه شده رو عصب کشی و پر کردم اما روکش نکردم حالا کاملاً سیاه شده و موقع مسواک زدن هم درد میگیره. میخواستم ببینم که آیا باید کشیده بشه؟ و در صورت کشیده شدن چه روش هایی برای جایگزینی این دندان هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو چهارشنبه ۲ مهر ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام

   نيا به معاينه و عكس از ناحيه مي باشد تا مشخص شود دندان قابل نگهداري هست يا خير و پس از آن طرح درمان مناسب جهت جايگزيني دندان از دست رفته مشخص خواهد شد

 • تصویر کاربر سعيد دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام
  يك عدد ايمپلنت توسط يكي از همكاران در دندان 3 اينجانب كار گذاشته شد اما پزشك آنرا كور كرد و پوشانده شد و مورد استفاده واقع نشد. آيا اين ايمپلنت قابليت اصلاح و استفاده مجدد دارد
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام

   به صورت معمول در صورتی که ایمپلنت مختصات استاندارد را دارا باشد قابلیت استفاده از آن در هر زمان مقدور است

 • تصویر کاربر شادي یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام 3 هفته از جراحي پايه ايمپلنت من ميگذره الان دو روزه نزديك محل جراحي دهانم آفت زده، ايا مشكل از ايمپلنته؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام

   براى تشخيص اين مورد حتماً سريعتر به پزشكتون مراجعه نماييد تا با معاينه دليل آن مشخص شود

 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۵ تیر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  س.میخواستم بدونم هزینه کامل کاشت دندان چقدر میشه مال من همه افتاده به علت بیماری چندتا مانده اونا هم خرابه کاملش چنده
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو پنجشنبه ۵ تیر ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام و وقت بخیر

   ابتدا باید ویزیت بشید که ببینیم چه تعداد دندان قابلیت کاشت داره...هزینش هم بسته به سیستم ایمپلنتی که کار میشه متفاوت خواهد بود...در صورت تمایل با مطب تماس حاصل فرمایید برای وقت دهی و معاینه

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر