بهترین نوع پروتز دندان

دندان ها به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاثیرگذار بر زیبایی چهره فرد به شمار می روند که علاوه بر زیبایی، تاثیر بسزایی بر هضم غذا و جویدن مواد غذایی خواهند گذاشت. سالم بودن تمامی دندان ها از ضروریت های بسیاری برخوردار است چرا که در غیر اینصورت با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد که قطعا برای هیچ کسی خوشایند نیست. خرابی های دندان به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و به همین دلیل روش های مختلفی برای رفع این خرابی ها ابداع شده که با استفاده از هریک از این روش ها می توان برخی از مشکلات دندانی را برطرف نمود. انتخاب درست روش درمانی دندانپزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که در صورت انتخاب درست روش درمانی بهترین نتیجه را شاهد بوده و می توانید به مدت طولانی تری دندان های سالمی داشته باشید. پروتز دندان یکی از محبوب ترین روش های دندانپزشکی است که انواع مختلفی داشته و پس از تشخیص دندانپزشک بر روی فک فرد اجرا خواهد شد. انتخاب دندانپزشک حاذق برای انجام پروتز نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است که در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

بهترین نوع پروتز دندان

پروتز دندان یکی از روش هایی است که در تمامی کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود و به همین دلیل قبل از انجام آن باید با موارد مختلفی آشنایی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن عیوب دندان های خود را پوشش دهید. توجه داشته باشید که هر کدام از روش های پروتز دندان بر روی فک های افراد مختلف اجرا می شود و به همین دلیل نمی توان تمامی آنها را برای یک نفر مناسب دانست. استفاده از روش های پروتز دندان به ویژگی های فک و همچنین مقاومت آن بستگی دارد و پس از معاینه دندانپزشک مشخص می شود که کدام یک از روش های پروتز برای شما مناسب خواهد بود. اما بهترین نوع پروتز دندان چیست؟ در پاسخ به این سوال باید اطلاعاتی در رابطه با روش های پروتز دندان داشته باشید تا بهترین نوع پروتز برای دندان های خود را انتخاب کنید. در حالت کلی هر یک از روش های پروتز مزیت ها و معایب خاص خود را دارند و از این رو نمی توان یک نوع از آنها را برای دندان شما مناسب دانست. پس در ادامه با ما همراه باشید:

بهترین نوع پروتز1انواع پروتز دندان

همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد پروتز دندان به انواع مختلفی دسته بندی می شود و هریک از انواع آن ویژگی های متفاوتی با دیگری دارد و باید بهترین روش را متناسب با شرایط فک خود انتخاب نمایید. در حالت کلی پروتز های دندانی به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می شوند و همانطور که از نام هریک پیداست پروتز ثابت به صورت ثابت و همیشگی بر روی فک شما متصل شده و می توان به عنوان دندان طبیعی از آن استفاده کرد اما پروتز های متحرک امکان درآوردن دارند و خواهید توانست آنها را از فک جدا کرده و دوباره بر روی فک خود قرار دهید.هریک از انواع پروتز ثابت و متحرک، خود انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی هریک از آنها خواهیم پرداخت.

روکش دندان تک واحدی از پروتز ثابت

یکی از انواع روش های پروتز ثابت مربوط به روکش تک واحدی می شود. زمانی از این روش استفاده می شود که ساختار دندان به هر دلیلی ضعیف شده و نیاز به محافظت بیشتر دارد. این روش دندانپزشکی باعث زیباتر شدن دندان و همچنین کمک به جویدن مواد غذایی خواهد نمود.

مزایای پروتز دندان

بریچ دندان از پروتز ثابت

بریچ دندان نیز یکی از دیگر انواع پروتز ثابت به شمار می رود که بیشتر مرسوم بوده و در تمامی مطب های دندانپزشکی ارائه می شود. این نوع پروتز زمانی به کار می رود که فرد یک یا چندی از دندان های خود را از دست داده و در اطراف محل های خالی از دندان، دندان هایی ثابت داشته باشد. بریچ دندان به مانند پل به دندان های اطراف محل خالی از دندان متصل شده و به عبارتی این دندان ها را به عنوان پایه قرار می دهد. این روش دندانپزشکی زیبایی دندان های شما را افزایش داده و به بهترین شکل ممکن محل دندان های از دست رفته را پوشش خواهد داد.

پارسیل از پروتز متحرک

پارسیل با نام پروتز دندان تکه ای نیز شناخته می شود و خود به انواع مختلفی دسته بندی می شود و در صورت استفاده از هریک از انواع پارسیل دندان می توانید به زیبایی مورد نظر از دندان های خود دست پیدا کنید. در صورتی که دندان پایه برای پروتز ثابت دندان وجود نداشته باشد می توان از پروتز پارسیل دندان استفاده نمود که مزیت های بسیاری نیز خواهد داشت. این نوع پروتز معمولا از بخش بالایی فلزی و یا سرامیکی برخوردار است و به دلیل مقاومت بالایی که دارد می توان به طور دائم از آن استفاده کرد.

پروتز کامل دندان از پروتز متحرک

پروتز کامل دندان همانگونه که از نام آن پیداست تمامی دندان های فرد را پوشش می دهد و زمانی از این روش استفاده می شود که تمامی دندان های فرد از دست رفته باشند. زمانی که حرف از پروتز دندان متحرک می شود حتما دندان های پدربزرگ یا مادربزرگتان به یادتان می افتد که شب هنگام آنها را درآورده و در لیوان آب می گذاشتند. این نوع پروتز دندان به دلیل هزینه پایینی که دارد مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است و اغلب مردم برای پوشش محل دندان های از دست رفته خود از این روش استفاده می کنند. این نوع پروتز از دو بخش صورتی و سفید همرنگ دندان تشکیل می شود که بافت صورتی رنگ آن دور لثه را پوشش داده و به دلیل شباهت بسیاری که به دندان های طبیعی دارد امکان تشخیص آنها وجود ندارد.

بهترین نوع پروتزاوردنچر از پروتز دندان متحرک

پروتز دندان اوردنچر یکی دیگر از انواع پروتز متحرک است که مورد استقبال عظیم مردم قرار می گیرد. این نوع پروتز نیز به مانند پروتز کامل دندان، تمامی فرک فرد را پوشش می دهد اما تفاوت آن با پروتز کامل دندان این است که در آن از چند پایه یا ایمپلنت استفاده می شود تا بتواند پروتز های مصنوعی را بر روی این پایه ها قرار داد. توجه داشته باشید که این روش پروتز نیز نوعی پروتز متحرک محسوب می شود اما در مقایسه با پروتز کامل دندان متحرک راحت تر خواهد بود.

بهترین نوع پروتز دندان کدام است؟

پس از اینکه با انواع روش های پروتز دندان آشنا شدیم نوبت به بررسی بهترین روش پروتز دندان خواهد رسید. در حالت کلی دندانپزشک کشیدن دندان را به مرحله نهایی ترمیم دندان های شما می گذارد به گونه ای که اگر امکان ترمیم دندان با روش های مختلف دندانپزشکی وجود داشته باشد از کشیدن آن امتناع خواهد نمود اما چنانچه مجبور به کشیدن دندان ها شوید توصیه می کنیم که بهترین روش ها را برای پوشش محل خالی از دندان انتخاب نمایید. در حالت کلی روش های پروتز دندان ثابت هم ماندگاری بالایی داشته و هم مراقبت از آنها راحت تر خواهد بود پس چنانچه امکان اجرای پروتز ثابت بر روی دندان های شما وجود داشته باشد بهترین روش خواهد بود. اما نمی توان این مورد را برای تمامی افراد یکسان دانست چرا که با توجه به ویژگی های فک و همچنین بیماری هایی که ممکن است در افراد مختلف وجود داشته باشد انتخاب بهترین نوع پروتز نیز متفاوت خواهد بود. انتخاب روش مناسب برای پروتز دندان باید به دندانپزشک سپرده شود چرا که دندانپزشک با توجه به تجربه ای که در این زمین دارد می تواند بهترین روش را برای ترمیم دندان ها و یا جایگزینی آنها پیشنهاد نماید.

بهترین دندان پزشک پروتز دندان 

پروتز دندان نیازمند توجه و در نظر گرفتن نکات بسیاری است که در مرحله ساخت باید به صورت کامل رعایت شود. چنانچه دندان های مصنوعی متناسب با فک بیمار ساخته نشده باشند عواقب بسیاری به دنبال خواهند داشت و امکان بروز برخی بیماری ها نیز وجود دارد. پس انتخاب دندانپزشک حرفه ای از اهمیت بسیاری برخوردار است و چنانچه دندانپزشکی حاذق برای انجام پروتز دندان های خود انتخاب کرده باشید خیالتان از تمامی جوانب راحت خواهد بود. دکتر افشار یکی از بهترین دندانپزشکان منطقه شمال تهران است که با در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی بهترین عملکرد را نشان داده و رضایت بسیاری از مشتریان را نسبت به خود جلب نموده است. قیمت خدمات ارائه شده در مطب دکتر افشار نیز مناسب بوده و همگان امکان بهره مندی از خدمات بی نظیر آن را دارند. توجه داشته باشید که امکان تماس تلفنی با مطب دکتر افشار نیز وجود دارد و می توانید راهنمایی های مورد نیاز را از وی دریافت نمایید.

مقایسه پروتز دندان ثابت و متحرک

دکتر میلاد افشار
دندانپزشک جراح و متخصص ایمپلنت
تلفن: ۲۶۱۴۰۱۳۴ 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
Call Now Button
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مشاوره رایگان
سلام! برای چت در WhatsApp  (مشاوره رایگان) پیام خود را بنویسید.