شما می توانید با نوبت گیری از طریق سایت، از 40% تخفیف لمینیت برای مدت محدود بهره مند شوید.

مرور رده

لمینت دندان

لمینت دندان یک لایه نازک که روی دندان را می‌پوشاند. مزایای روکش لمینت شامل موارد زیر است:

✅ قوی و بادوام است

✅ سطحی با ظاهر طبیعی دارد

✅ نسبت به تاج یا کلاهک، مینای کمتری برداشته می‌شود

✅ به راحتی لکه نمی‌گیرد

متخصص لمینت دندان، وظیفه دارد تا با بهره گیری از بهترین مواد و روش ها، بدون آسیب رساندن به دندان های شما، زیبایی لبخند را به شما هدیه کند.

روکش زیبایی و لیمنیت دندان ها

مراحل جایگذاری لمینت دندان

این کار معمولا به یک تا دو جلسه نیاز دارد. اگر روکش پیش‌ساخته است، جایگذاری آن تنها نیاز به یک جلسه دارد و اگر روکش در آزمایشگاه ساخته می‌شود نیاز به دو جلسه دارد. در اینجا به مراحل جایگذاری روکشی که در آزمایشگاه ساخته می‌شود می‌پردازیم:

  1. معمولا به بی‌حسی موضعی نیازی نیست. البته بسته به حساسیت بیمار در صورت نیاز از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. دندانپزشک دندان را تمیز کرده و قالب مناسب روکش را مشخّص می‌کند. سپس مقدار خیلی کمی از مینای دندان را برای ایجاد فضای جایگذاری روکش برمی‌دارد.
  2. یک قالب از دندان در آزمایشگاه ساخته می‌شود و یک روکش موقت روی دندان، در وسط و به دور از لبه‌ها قرار می‌گیرد.
  3. پس از ساخت لمینت در آزمایشگاه و ارسال آن به دندانپزشک، روکش موقت برداشته و دندان تمیز می‌شود. روکش تمیز و خشک می‌شود و در جای خود قرار می‌گیرد و با چسب و سیمان مخصوص در جای خود محکم می‌شود.
  4. تمام سطوح روکش در مدت 60 ثانیه سفت شده و به دندان می‌چسبد.
  5. سپس دندانپزشک هر قسمت اضافه را برداشته و لبه‌های روکش را صیقل می‌دهد.

بسیاری از دندانپزشکان ویزیت پیگیری برای بررسی میزان راحتی تعیین می‌کنند. یک روکش راحت تا مدت‌ها دوام می‌آورد.

برای اطلاع از هزینه لمینت دندان و سایر قیمت های اصلاح طرح لبخند وارد لینک زیر شوید:

هزینه اصلاح طرح لبخند در تهران

مراقبت از دندان لمینت

جهت حصول اطمینان از اینکه لمینت تا حد ممکن دوام آورد باید به مراقبت های بعد از لمینت دندان بپردازید. رعایت بهداشت بهترین راه برای حفظ روکش است. نکات زیر را هم می‌توانید رعایت کنید:

✅ دوبار در سال چکاپ شوید: چکاپ دندان و شستشو توسط دندانپزشک می‌تواند قبل از جدی شدن مشکلات دندانی به دادتان برسد. دندانپزشک دندان‌ها را بهتر از خودتان تمیز می‌کند.

✅ بهداشت دهان را رعایت کنید: دوبار در روز به مدت دو دقیقه مسواک بزنید و حداقل روزی یکبار نخ دندان بکشید. پوسیدگی دندان دلیل اصلی کنده شدن روکش پرسلن است.

✅ از دندان‌های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید و با آن‌ غذاهای چسبناک و سفت نجوید: روکش لمینت سفت است و جویدن را تحمل می‌کند. اما اگر به دفعات از دندان‌های خود برای باز کردن بسته‌بندی یا جویدن یخ استفاده کنید ممکن است ترک بردارد، بشکند، شل شود و حتی بیفتد.

✅ جدا از پوسیدگی، دلیل اصلی دیگر کنده شدن یا شکستن لمینت دندان ضربه به دهان است. اگر ورزشی انجام می‌دهید که احتمال آسیب به دهان وجود دارد، از محافظ صورت استفاده کنید تا از روکش پرسلن محافظت شود.