پرسش از دکتر

کشیدن دندان عقل - پرسش 17

 • تصویر کاربر مرتضی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) جراحی دندان
  سلام خسته نباشید
  من الان نزدیک5رور هست دندان پایین سمت چب اخری کشیدم.درد زیر فک و اب دهان قورد میدم نمی تونم و این درد موقع حرف زدن دارم و تو این 5روز تمام غدا های که می خورم با طرف دیگه میخورم. خواستم بدونم این درد طبیعی هست یا خیر .ممنون میشم راهنمای کنی
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)

   درود بر شما

   دردهای پس از کشیدن دندان در 3-4 روز اول طبیعی است. اگر از روز چهارم به بعد این درد وجود داشته باشد و درد کمتر نشده بلکه بیشتر شود، حتما مشکلی وجود دارد. با فرض بر اینکه فرآیند کشیدن دندان بدون فشار اضافی و مشکل خاصی انجام شده باشد و درد فقط در هنگام قورت دادن آب دهان وچود داشته باشد، ممکن است آنتی بیوتیک های تجویز شده به موقع استفاده نشده باشد، ممکن است بهداشت دهان رعایت نشده باشد و غذای اضافی بین دندان ها گیر کرده باشد، احتمال دارد لخته کنده شده باشد و به اصطلاح دای سوکت اتفاق افتاده باشد و نیاز به پانسمان دارد. 

   از نظر من باید معاینه انجام شود تا علت درد مشخص شود زیرا ممکن است این درد بیش از حد به دلیل التهاب ناحیه هم باشد. بنابراین هر چه سریعتر به پزشک مراجعه نمایید. 

   به منظور تعیین نویت سریع دندانپزشکی به صورت اینترنتی می توانید از طریق لینک https://drmiladafshar.com/appointment/ اقدام نمایید.