بیماران گرامی، شما می توانید هزینه هر یک از خدمات درمانی دندان را در صفحه هزینه خدمات دندانپزشکی مشاهده نمایید. همچنین از قسمت سؤالات متداول، می توانید با سؤالات دیگر بیماران که ممکن است با مشکل شما مشابهت داشته باشد آشنا شوید و سریع تر به جواب خود برسید.

محدویت حرکتی فک بعد از جراحی دندان عقل - پرسش ۱۲۸۸

  • تصویر کاربر اشنا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۲۶ جراحی دندان
    سلام و وقت بخیر . اقای دکتر خانم ۶۰ساله هستم .دندان عقل پایین سمت چپ را که خراب بود را به وسیله جراحی در اوردم . ولی متاسفانه از همان روز دهانم دچار محدودیت حرکت فک شده است خیلی کم باز میشود . حدودا یک ماه پیش عمل کردم . گفتم شاید بخاطر درد جراحی است . ولی الان با گذشت یک ماه مثل روزهای اول است و دهانم ( فک)خیلی کم باز میشود . انهم با درد باز میشود و درست نمیتوانم غذا بخورم . در ضمن جای دندان کشیده شده خوب شده است.فقط مشکل باز نشدن دهان را دارم انهم با درد زیاد.به دکترجراح مراجعه کردم و ایشان گفتند اشکال از خرابی دندان عقل همان سمت قسمت بالایی است که روکش دارد و باید جراحی شود ومشکل محدودیت حرکت فک که ایجادشده درست میشود .سوال من از شما دکتر عزیز این است ایا امکان دارد که موقع جراحی دندان عقل اسیبی به لولای فک رسیده باشد و ایا به گفته دکتر مربوطه با جراحی دندان عقل بالا مشکل محدودیت درست میشود نظر شما چیست ایا جراحی کنم یانه . خواهش میکنم راه درست را نشان دهید.معذرت میخواهم خیلی وقتتان را گرفتم .با تشکر و سپاس
    1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
      با درود و وقت خوش احتراماً بعد از جراحی های عقل گاهاً محدودیت در باز شدن دهان مشاهده می شود که در صورتی که به دلیل التهاب عضلات جونده ناشی از جراحی باشد پس از یک هفته تا ۱۰ روز برطرف می گردد در صورت باقی ماندن علائم ممکن هست که نیاز به مداخله درمانی جهت برطرف شدن مشکل خواهد داشت که در این صورت فیزیوتراپی گرما درمانی و گاهاً مصرف دارو می تواند به برطرف شدن مشکل کمک کند در صورتی که مشکل فک شما باقی است شاید با جراحی دندان عقل بالا این مشکل بیشتر گردد هرچند ممکن است که این دندان عامل این مشکل نیز باشد به هر روی درمان مفصل فکی به همراه خروج دندان عقل پیشنهاد می گردد.