بیماران گرامی، شما می توانید هزینه هر یک از خدمات درمانی دندان را در صفحه هزینه خدمات دندانپزشکی مشاهده نمایید. همچنین از قسمت سؤالات متداول، می توانید با سؤالات دیگر بیماران که ممکن است با مشکل شما مشابهت داشته باشد آشنا شوید و سریع تر به جواب خود برسید.
 • تصویر کاربر سیمین دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۷ مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۲ماه پیش عصب کشی کردم ولی الان احساس میکنم فک ام دست ک میزنم ابسه کرده و درد خفیفی احساس میکنم میشه راهنمایی کنید طبیعی هست یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً پس از درمان عصب کشی تا حدود یک ماه علائم خفیف مانند درد طبیعی است اما پس از آن در صورت احساس درد خفیف یا تورم و آبسه در ناحیه حتماً باید به پزشک معالج مراجعه داشته باشید.
 • تصویر کاربر ماهان دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۵ مشاهده پرسش
  سلام و درود
  آقای دکتر من ۳۹ ساله هستم سال قبل فک پایین سمت راست دندان عقل افقی نهفته درد داشت و عمل کردم و متاسفانه سمت چپ هم کاملا افقی و نهفته و نزدیک عصب هست ولی فعلا دردی نداره و قصد بارداری دارم می خواستم ببینم آیا نیاز به عمل هست و یا اینکه چه عوارضی خواهد داشت
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً با توجه به عکس ارسالی چون پیشنهاد می کنم قبل از بارداری حتما مراجعه به دندانپزشک داشته باشید برای بررسی شرایط تون به نظر میرسه که دندان حتماً باید خارج بشه و سریعتر باید این اتفاق رقم بخوره. ضمناً در خصوص عوارض جراحی قاعدتاً دندان نهفته است و عوارضی رو تجربه خواهید کرد که به صورت حضوری باید مطرح بشه.
 • تصویر کاربر پوریا دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۷ مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر. من یک دندان عقل نهفته دارم. کمی درد داره. تورم لثه ندارم. فکمم زیاد نمی تونم باز کنم. عکسم گرفتم کج یا افقی نیست. صافه. ولی روش پراز لثه هس. می خواستم بدونم کامل در میاد یا باید جراحی‌ کنم
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   بادرود و وقت خوش احتراماً با توجه به شرایطی که مطرح کردید به نظر می رسه که دندان نیاز به جراحی مختصر برای خروج خواهد داشت.
 • تصویر کاربر شقایق دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۴ مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من سه تا دندون عقل دارم که یکیشون فک پایین سمت چپم نیمه نهفته افقی است چند ماه پیش درد زیادی داشتم فک میکردم بخاطر اونه عکس گرفتم و گفتن ریشش به استخوان برخورد داره اما با مراجعه به دکتر فهمیدم درد از دندون کناریش (دندون هفتم) هستش دکتر برام عصب کشی کردن و راجب دندون عقلم گفتن تا زمانی که مشکلی نداشته باشه جراحی نکنم بعد از تقریبا سه ماه دندونی که پر کرده بودم از طرف دندون عقلم کاملا ریخت و درد زیادی دارم دکتر گفتن دندون عقلم باعث خرابی اون دندون شده
  و دندون عقل باید جراحی بشه اما الان چن روز هس که فک پایین سمت چپم درد داره و گاهی صورتم از طرف چپ از دندونام تا گونه هام دچار بی حسی میشه در حد چن دقیقه این خیلی منو ترسونده ممکنه بخاطر دندون عقلم باشه؟ جراحیش خطر داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً در خصوص دندانهای عقل نهفته جراحی همه این دندانها در نهایت ضرورت دارد و در صورتی که نزدیکی و مجاورت بیش از حد به عصب اصلی فک داشته باشد که با عکس های دقیق مشخص خواهد شد پس از جراحی برخی عوارض را تجربه خواهید کرد و معمولاً برطرف خواهد شد علائمی که بهش اشاره کردید ممکن است از دندون عقل شما باشه که بهتر هست زودتر اقدام لازم جهت خروج آن رو داشته باشید و جای نگرانی نداره.
 • تصویر کاربر صادقی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۴ مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بنده دندان عقلم رو پارسال کشیدم الان از همانجا لثه مثل گوشت اضافه ریز اومده روی دندون بغلم باید برداشته بشه یا خودش خوب میشه؟.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش با توجه به عکس ارسالی تون به نظر میرسه که میزانی از لثه که روی دندونه مجاور را فراگرفته کمی زیاد باشه و ممکنه در ناحیه ایجاد مشکل کنه براتون بنابراین به نظر می رسه که شاید در صورتی خارج بکنیم ریسک کمتری به‌همراه داشته باشه
 • تصویر کاربر نس دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۳ مشاهده پرسش
  دندان عقلم را چند سال پیش پر کردم و حالا تاج دندان کامل افتاده و عفونت کرده وبه گوش وگردنم رسیده حتی به لوزهام هم رسیده
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   بادرود و وقت خوش احتراماً در دندان عقل به این شرایط میرسه قاعدتاً باید خارج بشه مگر در شرایط بسیار خاص و محدود که نقش استراتژیک در دهان ایفا بکنه و مجبوریم حفظش کنیم به نظر می‌رسد ادندانى که با در موردش صحبت می‌کنید بهتر است که سریعتر خارج شود.
 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۶ مشاهده پرسش
  سلام من دندان عقلم رو پایین هردو طرف جراحی کردم و کشیدم لطفا بفرمایید از کی باید دهانشویه استفاده کنم چون روز اول هنوز خون ابه داره زیاد درد نداره ولی ورم داره میترسم دهانشویه استفاده کنم خون ریزی کنه ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً پس از جراحی دندان عقل بهتر است ۲۴ ساعت بگذره و بعد از اون از دهانشویه کلرهگزیدین استفاده کنید
 • تصویر کاربر What دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۸ مشاهده پرسش
  سلام ببخشید آیا جراحی جلو اوردن فک بالا بینی را پهن میکند
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً جراحی جلو آوردن فک بالا معمولاً از بیس و مقطع بینی انجام میشه بنابراین تاثیری بر اسکلت بینی در ناحیه نداره اما اینکه نسج نرم ناحیه متاثر از این جلو آوردن بشه ممکن است رخ بده که باید با بررسی بیشتر قبل از جراحی این موضوع ارزیابى شود.
 • تصویر کاربر نیلوفر دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۵ مشاهده پرسش
  سلام ، دندان عقلم درد داشت و ریشه ان ملتهب بود با اینکه ۴ تا پنسیلین زدم ولی موقع کشیدن دندان با اینکه صورت و اطراف لبم سر شده بود ولی با درد زیاد دکتر دندان منو کشید طوری که میلرزیدم ،،، الان ۵ روز میگذره ولی من هنوز درد مداوم ولی خفیف دارم ، البته دوباره بعد از کشیدن، ۴ تا امپول پنسیلین و ۲ تا پیروکسیکام زدم ،،،، ایا این درد طبیعی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً بین ۴ تا ۵ روز پس از جراحی درد و تورم در ناحیه طبیعی می باشد که به مرور باید کمتر بشه پیشنهاد می کنم با رعایت بهداشت دهان و با مصرف داروهای تجویزی و صبر و تحمل اجازه بدید که پروسه ترمیم به مرور در ناحیه رخ بده و کم کم درد شما قاعدتاً کمتر خواهد شد و جای نگرانی نخواهد داشت.
 • تصویر کاربر باران دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۶ مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ..ببخشید من دندانم درد میکرد عقل پایین و کشیدم پنج روز دقیق الان فشار و درد دارم ...پزشک عمومی رفتم چون دندانپزک دور بود سروم چرک خشک کن و ارام بخش زدن ..یعنی در یک ساعت من چهارتا مسکن میخوردم بی فایده ....الانم دهنم دور دندونام ورم داره و درد داره دو روز پبش پیش دکتر خودم رفتم گفت حوله گرم کن ...ولی هیچ تغییری نکرد و‌همچنان درد دارم و فشار میاد به لثم ...خواهش میکنم راهنمایی کنید تو رو خدا
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( ۱ ماه پیش)
   با درود و وقت خوش احتراماً دردو تورم ناشی از جراحی تا روز پنجم طبیعی است و به مرور کاهش می‌یابد در صورتیکه درد در ناحیه رو به افزایش می باشد پیشنهاد می کنم با مراجعه به دندانپزشک خود ناحیه بررسی شود و اگر نیاز به شستشوی زخم یا پانسمان در ناحیه می باشد قرار داده شود داروهای تجویزی سر ساعت مصرف شود و معمولا پس از هفت روز شرایط کم کم به حالت نرمال برخواهد گشت.
درحال دریافت اطلاعات