انواع روکش دندان از سلامتی تا زیبایی

انتخاب روکش مناسب از میان انواع روکش دندان، بهترین راه برای داشتن لبخندی زیباست. این روش برای کسانی که دندان هایشان لکه شده، خرد شده یا بین آن ها فاصله وجود دارد، روشی فوق‌العاده است. البته وقتی دندان هایتان را روکش می کنید دیگر نمی توانید آن ها را به حالت اولیه بازگردانید، به همین خاطر بهتر است قبل از اقدام حتما از تصمیمتان مطمئن شوید. قبل از اینکه خودتان یا دندانپزشکتان تصمیم بگیرید روکش برایتان خوب است، بهتر است اطلاعاتی درمورد آن داشته باشید و راه های مراقبت و هزینه های مربوط به آن را بدانید.

قیمت روکش دندان کاملاً بستگی به جنس روکش دارد. هرچند در جدول هزینه دندانپزشکی به قیمت تمام انواع روکش های دندان اشاره کرده ایم، اما ابتدا بهتر است با مطالعه این مطلب، با انواع روکش دندان آشنا شوید. از آنجایی که در بسیاری از خدمات دندانپزشکی مانند بسیاری از موارد عصب کشی، روکش دندان لازم و ضروری است، بنابراین لازم است با مراحل روکش دندان و مزایای آن آشنایی داشته باشید.

روکش دندان چیست؟

طبق گفته آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا (AACD)، روکش «لایه‌ای نازک از سرامیک است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان استفاده می شود و در عین حال می تواند مقاومت و پایداری دندان را از مینای خود دندان بیشتر کند». این روکشها مخصوص سطح رویی دندان شما برش داده می شوند و طی فرایندهایی به مینای اصلی دندان می چسبند. این فرایندهای درمانی داخل مطب انجام می شوند و نیازی به جراحی ندارند.

فواید روکش دندان

با نصب روکش، نسبت به براکت یا تاج تغییرات کمتری روی دندان انجام می دهید. به گفته سازمان سلامت دندان بریتانیا، برای از بین بردن فاصله بین دندان ها یا از بین بردن عیب های کوچک دندان می توانیم از روکش استفاده کنیم. علاوه بر این، بعضی از بیماران برای افزایش سفیدی دندان و زیبایی لبخند از ونیر استفاده می کنند. در این صورت، فرایند نصب روکش عمل زیبایی به حساب می‌آید و مواردی مانند زردی، سیاهی، شکستگی یا خرد شدن دندان ها را برطرف می کند.

نمونه کار قبل و بعد از روکش دندان در مطب دکتر میلاد افشار
نمونه کار قبل و بعد از روکش دندان در مطب دکتر میلاد افشار

انواع روکش های دندان چیست؟

روکش های دندان انواع مختلفی دارند که بر همین اساس کاربرد و قیمت آن ها نیز متفاوت است.

روکش استیل رنگ ثابت

این نوع روکش ها معمولا برای دندان های شیری کودکان استفاده می شود. قیمت پایین تر به نسبت سایر انواع روکش ها و تعداد جلسات درمانی کمتر (تنها یک جلسه برای روکش استیل رنگ ثابت نیاز است) سبب شده که این نوع روکش بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار گیرد.

روکش استیل رنگ ثابت دندان را در مقابل پوسیدگی حفظ می نماید. معمولا این روکش ها از پیش ساخته شده و بر روی دندان های اصلی نصب می شود تا روکش های دائم برای دندان آماده شود. روکش استیل رنگ ثابت معمولا از پوسیدگی بیشتر دندان جلوگیری می نماید و زمانیکه دندان شیری می افتد، این روکش هم همراه آن تحلیل رفته و می افتد و فضا برای دندان دائم خالی می شود.

روکش تمام فلز

این روکش به غیر از ایراد فلز رنگ بودنش، مزایای بسیاری دارد که سبب می شود برای دندان های آسیا بسیار مناسب باشند. روکش تمام فلز ساخته شده از آلیاژهایی چون طلا یا پلاتینیوم یا آلیاژهای فلزات اصلی مانند کبالت- کروم یا نیکل- کروم است. همین موضوع باعث مقاوم بودن آن در برابر شکستن، جویدن و گاز زدن مواد به نسبت سخت می باشد.

این روکش نسبت به روکش های تمام فلز شباهت بیشتری به دندان های اصلی فرد دارد. از طرفی مقاومت آن از روکش های تمام سرامیکی بیشتر می باشد. اما همین فلز ترکیب شده با سرامیک گاهی در مرز لثه و دندان به شکل یک خط تیره به چشم می خورد و هر چه لثه بیشتر تحلیل برود، این خط مشخص تر خواهد بود. یکی دیگر از معایب این نوع روکش احتمال فرسایش دندان های مقابل دندان روکش شده بیشتر میشود. اما از مزایای آن می توان به همرنگ بودن با دندان های اصلی و استفاده به عنوان بریج های بلندی که نیازمند استحکام بیشتری می باشندف اشاره نمود.

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی یا لمینت ها ، روکشی نازک است که مخصوصا برای دندان هر شخص ساخته می شود. از جمله فواید روکش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روکشها محکم و پردوام هستند.
 • ظاهری طبیعی دارند.
 • به‌سادگی لک نمی شوند.
 • در مقایسه با تاج یا روکش دندان، برای نصب آن نیازی نیست مقدار زیادی از مینا را بتراشیم.

برای تعیین وقت برای روکش دندان می توانید از طریق تعیین نوبت اینترنتی یا تماس با مطب اقدام نمایید.

روکشهای کامپوزیت صمغ

این روکشها از موادی همرنگ با رنگ طبیعی دندان ساخته شده و به دندان متصل می شوند. فواید روکش صمغ به شرح زیر است:

 • در مقایسه با تاج یا روکش دندان، در نصب این نوع روکشها میزان زیادی از مینای دندان تراشیده نمی شود.
 • به جلسات درمانی کمتری احتیاج دارد؛ گاهی تنها در یک جلسه فرایند نصب روکش کاملا انجام می شود.
 • نسبت به روکشهای سرامیکی هزینه کمتری دارد.
 • درصورت آسیب، خیلی راحت می توان آن ها را ترمیم کرد؛ درست است که روکشهای کامپوزیتی مقاومت یا پوشش محکم روکشهای سرامیکی را ندارند اما درعوض خیلی سریع و آسان می توانید آن ها را ترمیم کنید.

نصب انواع روکش دندان

این فرایند معمولا بین یک تا دو جلسه طول می کشد. اگر روکش از نوع آماده باشد معمولا فقط یک جلسه نیاز است ولی اگر قرار باشد در آزمایشگاه دندانسازی ساخته شود، به دو جلسه احتیاج خواهید داشت.اولی برای آماده‌سازی دندان و انتخاب رنگ روکش و دومی برای چسباندن روکش روی دندان. پزشک قبل از اینکه روکش را روی دندانتان بچسباند، آن را روی دندان می گذارد و داخل آینه نشانتان می دهد تا مطمئن شود از ظاهر آن راضی هستید. سپس با چسب مخصوص آن را به دندان می چسباند تا محکم سر جایش قرار گیرد. البته روکشهایی که در آزمایشگاه ساخته می شوند گزینه مناسب تری هستند زیرا مخصوص دندان بیمار قالب‌گیری می شوند. مراحل نصب روکش دندان به صورت زیر می باشد:

 1. معمولا برای نصب روکش نیازی به بیحسی موضعی نیست ولی بسته به حساسیت بیمار، گاهی ممکن است پزشک تزریق ژل بی حسی به لثه ها (بیحسی موضعی) را توصیه کند. پزشک قبل از نصب روکش دندان های بیمار را تمیز کرده و رنگ روکش مناسب را انتخاب می کند.
 2. قبل از نصب روکش بخشی از سطح مینا تراشیده می شود تا روکش بتواند به خوبی روی دندان بچسبد. لایه‌ای که از مینا تراشیده می شود بسیار نازک و دقیقا به اندازه ضخامت خود روکش است. بنابراین بعد از نصب روکش اندازه دندان هیچ تغییری نمی کند.
 3. در مرحله بعدی، پزشک قالبی از دندان های بیمار می گیرد و به آزمایشگاه می فرستد تا روکشها (متناسب با شکل دندان ها و رنگ انتخابی روکش) ساخته شوند؛ سپس روکش موقتی را روی دندان ها کار می گذارد و بیشتر روی قسمت مرکزی دندان ها تمرکز می کند. درصورتی که بیمار بخواهد فقط بعضی از دندان هایش را روکش کند، از روی نمونه طیف های رنگی، رنگ روکش را متناسب با دندان های دیگر انتخاب می کنیم تا دندان ها یکدست و زیبا باشند.
 4. بعد از اینکه روکش در آزمایشگاه ساخته شد، پزشک در جلسه بعدی روکشهای موقتی را بر می دارد و دندان ها را دوباره با آب و نوعی سنگ خارا تمیز می کند. سپس روکش اصلی را می تراشد و با آب شستشو می دهد؛ پس از خشک کردن روکش (با هوا)، چسب مخصوص را روی سطح دندان می زند و روکش را بادقت روی دندان می گذارد؛ طوری که دقیقا روی گوشه های دندان جا بیفتد.
 5. سپس با کمک نور لیزر به مدت شصت ثانیه سطح دندان را خشک می کند تا مواد چسبی خوب به دندان بچسبند.
 6. درآخر، تمام مواد اضافی از روی دندان پاک می شوند و پزشک گوشه های دندان را پولیش می زند.

بعضی از دندانپزشکان برای معاینه و بررسی اوضاع روکش، یک نوبت دیگر به بیمار می دهند تا مطمئن شوند روکش اذیتش نمی کند و با آن احساس راحتی دارد. روکشی که بیمار با آن احساس راحتی قطعا بادوام تر است.

ونیر بدون تراش دادن دندان

مراحل نصب روکش سرامیکی

 • برای آماده‌‍سازی دندان ها، پزشک معمولا لایه نازکی از مینای دندان را از سطح رویی و کناره های دندان می تراشد. این کار باعث می شود جای کافی برای نصب روکش داشته باشیم و بعد از اعمال آن دندان طبیعی به نظر برسد (اگر روکش را روی مینا کار بگذاریم دندان برجسته و غیرطبیعی می شود).
 • بعد از آن، پزشک قالبی از دندان ها می گیرد و نسبت به رنگ طبیی آن ها، رنگ روکشی که برای شما مناسب تر است را انتخاب می کند.
 • سپس قالب را به آزمایشگاه دندانسازی می فرستد تا متخصصان روکش را با اندازه دندان های شما یکی کنند. معمولا این کار چندین روز طول می کشد. به همین خاطر پزشک روی دندان هایتان روکش موقتی می کشد تا در این فاصله دندان هایتان خراب نشوند (زیرا بخشی از مینا تراشیده شده و دندان ها بدون پوشش هستند).
 • در جلسه بعدی، دندانپزشک روکش را روی دندانتان می گذارد تا ببیند خوب روی آن ها جا می‌افتد یا خیر؛ سپس بعد از تنظیم روکش، دندان ها تمیز می کند و روکش را به دندان می چسباند.
 • معمولا برای ایجاد تغییرات لازم باید یک جلسه دیگر به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراحل نصب روکش کامپوزیتی

 • بعد از آماده‌سازی و ایجاد تغییرات لازم روی دندان، دندانپزشک به‌دقت کامپوزیت را (مناسب با فرم دندان ها) شکل می دهد و به دندان هایتان می چسباند. پزشک قبل از این فرایند رنگ کامپوزیتی که برای دندان از همه مناسب تر است را انتخاب می کند.
 • سپس برای محکم کردن کامپوزیت از نور مخصوصی استفاده می کند. با این نور مواد کامپوزیت خشک شده و روی دندان می چسبند.
 • در آخر، دندانپزشک روکشها را صاف می کند و روی آن ها پولیش می کشد تا مانند دندان های طبیعی به نظر بیایند.

آیا روکش دندان باعث پوسیدگی میشود؟

خیر؛ روکشهای سرامیکی هیچ آسیبی به دندان هایتان نمی زنند! درواقع انواع روکش دندان ساخته شده‌ است تا جای دندان های طبیعی را بگیرد و ظاهر آن ها را زیبا کند. برای اینکه مطمئن شوید روکش هیچ صدمه‌ای به دندان نمی رساند، اول باید با طرز کار آن آشنا شوید. وقتی برای نصب روکش به دندانپزشک مراجعه می کنید، او روکشی مخصوص شما طراحی می کند که با لبخندتان سازگار باشد.

فرقی نمی کند که بخواهید همه دندان هایتان را روکش کنید یا فقط یکی از آن ها را؛ درهر صورت روکش را مناسب با شکل و خصوصیات دندان خودتان می سازند. وقتی می خواهیم روکش را روی دندانتان نصب کنیم، آن را با کامپوزیت صمغ روی دندان می چسبانیم که این مواد با استفاده از نور خاصی خشک می شوند. بعد از اینکه مواد را روی دندانتان چسباندیم، آن ها را شکل می دهیم و درآخر پولیش می کنیم.

حال که می دانید روکشها چطور کار می کنند، بگذارید تاثیری که روی دندان می گذارند را برایتان توضیح دهم. اول از همه، مواد کامپوزیتی که به عنوان چسب از آن استفاده می کنیم، به هیچ عنوان برای دندان مضر نیستند. بنابراین با چسباندن روکش سطح دندان زیرین آن آسیب نمی بیند. دوم اینکه روکشها از مواد تشکیل‌دهنده مینا ساخته نشده‌اند و این مسئله مزیت هایی برای شما دارد.

اصلی ترین فایده آن، این است که روکشها مثل مینا رنگشان عوض نمی شود و لکه نمی گیرند. می توانید تا دلتان می خواهد قهوه و نوشیدنی های تیره‌رنگ بخورید؛ امکان ندارد روکشها از آن ها رنگ بگیرند! سوم اینکه روکشها بسیار محکم هستند و نسبت به دندان های طبیعی در برابر آسیب مقاومت بیشتری دارند. همه این نکات را گفتیم تا ثابت کنیم روکشها نه تنها برای دندان مضر نیستند، بلکه به استحکام و پایداری آن کمک می کنند.

قبل و بعد از روکش pfm

هزینه روکش دندان 

هزینه روکش برای هر شخص و در هر فرایندی متفاوت است. بنابراین بهتر است حتما قبل از شروع درمان، درمورد آن با پزشکتان صحبت کنید. قیمت روکش های PFM که پایه متال و رویه سرامیک داد حدوداً ۱۲۰۰۰۰۰ تومان و قیمت روکش فول زیرکونیا که تمام زیبایی است ۲۵۰۰۰۰۰ تومان است که از آنجایی که از جنس IPS E-Max هم می تواند باشد به نام روکش ایمکس نیز شناخته شده است.

ماندگاری انواع روکش دندان

انواع روکش دندان معمولا سال ها ماندگاری دارد ولی درست مانند دندان های اصلی گاهی ممکن است بشکند یا خرد شود. بسته به نوع روکشی که انتخاب می کنید، پزشک میزان دوام آن را به شما اطلاع می دهد. درصورتی که روکش دندانتان بشکند یا کمی خرد شود، می توانید آن را ترمیم کنید یا حتی روکش جدیدی جای آن بگذارید.

طول عمر کامپوزیت دندان

مراقبت های روکش دندان

موارد مراقبتی درباره روکش دندان به مراقبت های قبل و مراقبت های بعد از روکش دندان تقسیم می شود.

اقدامات قبل از روکش دندان

 • دندان ها و لثه هایتان باید سالم باشند. به همین خاطر قبل از روکش پزشک دندان های پوسیده را درست کرده و درصورت مشاهده بیماری، آن را درمان می کند.
 • برای کسانی که شب ها دندان‌قروچه می کنند، روکش انتخاب خوبی نیست زیرا در این صورت روکش ممکن است خرد شود یا بشکند. اگر عادت دارید شب ها دندان هایتان را به هم فشار دهید، پزشک کعمولا استفاده از «محافظ دندان» را به شما پیشنهاد می کند.
 • وقتی پزشک لایه نازکی از مینای دندان ها را می تراشد، دیگر نمی توانید آن را به حالت اولیه بازگردانید یا از انجام فرایند صرف‌نظر کنید.
 • با گذشت زمان، امکان دارد رفته رفته روکشها از دندان جدا یا کمی شل شوند. در این صورت وقت آن رسیده که روکشهای جدید کار بگذارید و باید به دندانپزشکی مراجعه کنید.
 • درست مانند همه فرایندهای درمانی، قبل از نصب روکش هم باید درمورد انتظاراتتان با دندانپزشک صحبت کنید. برای اینکه دندان و لثه های سالمی داشته باشید، بهتر است مرتب برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از روکش دندان

 • درصورتی که وینرها تحت فشار قرار بگیرند امکان شکسته شدنشان وجود دارد. بنابراین سعی کنید از جویدن ناخن و گاز زدن اشیاء سفت مانند یخ و ته مداد خودداری کنید.
 • چند روزی طول می کشد تا به روکشها عادت کنید. با این حال، اگر در جویدن و گاز زدن غذا مشکل داشتید حتما با پزشک خود درمیان بگذارید تا آن را برایتان درست کند.
 • هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا دندان و لثه هایتان سالم بمانند. بعد از نصب روکش هم امکان پوسیدگی دندان در زیر یا گوشه های روکش وجود دارد. برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید، برای شستشوی دهان محصولاتی بخرید که نشان تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا روی آن حک شده باشد. این مهر، نشان می دهد که محصول از استانداردهای انجمن دندانپزشکی آمریکا پیروی می کند و بی‌خطر و موثر است.

دکتر میلاد افشار

دندانپزشک و متخصص ایمپلنت و جراحی دندان

تلفن: ۰۲۱۲۶۱۴۰۱۳۴

۴+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  دندان جلوی بنده شکسته و تقریبا اندکی ریشه مانده ، آیا می شود پر کرد و روکش انجام داد و هزینه آن چقدر است ، عصب کشی هم شده قبلا
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام

   نياز به معاينه و عكس از دندان دارد جهت ارائه طرح درمان.عکستون واضح نیست نیاز به رادیوگرافی دقیق دارد

 • تصویر کاربر سینا دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر، جناب آقای دکتر افشاری بنده 2 ماه پیش دندون شماره 6، ری آندو کردم پزشک معالجم گفتند بعد از 3 ماه باید روکش کنی، الان گاهی اوقات با خوردن شیرینی جات احساس سوزش در ناحیه دندونم دارم، میخواستم بدونم با انجام روکش این مشکل برطرف میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹( 4 روز پیش)

   سلام

   احساس سوزش توسط شیرینیجات در ناحیه به احتمال قوی مربوط به دندان های مجاور دندان مذکور می باشد و دندان عصب کشی شده معمولا پاسخی به این محرک ها نمی دهد.در صورتی که زمان کافی از درمان مجدد عصب کشی دندان ۶ میگذرد می توانید اقدام به قرار دادن روکش بر روی ان نمایید اما در صورتی که دندان های مجاور نیاز به ترمیم داشته باشند این روکش کمکی به حذف این علامت نمیکند

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر دندونام یه سال پیش عصب کشی شدن حالا شکستگی دارن و پایین درد میکنه یه دکتر میگه روکششون کن همه یکی میگه موادشو عوض کن باید چکار کنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر

   جهت برطرف شدن شكستگى ناحيه هر پزشك برمبناى تجربه كارى خود نظر واحدى رو مطرح ميكنه و تفاوت آرا درين زمينه شايع و طبيعى ست..اين شما هستيد كه با انتخاب و اعتماد به پزشك مورد نظرتون از طرح درمان ايشون و تبعات آن بهره مند خواهيد شد

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندونی دارم قبلا عصب کشی شده حالا شکستگی داره یهدسوراخه توشه درد میکنه دکتر میگه با روکش درست میشه شکستگی رو هم ترمیم مبکنه
  آیا روکشش کنم دردش میره؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام

   درصورتى كه درد به واسطه شكستگى در ناحيه رخ داده باشد با برطرف كردن شكستگى و روزن موجود در دندان مشكل درد ناحيه برطرف ميشود در غيراين صورت حتماً با عكس راديوگرافيك و معاينه بالينى منشا درد بايد مشخص و رفع شود

 • تصویر کاربر مهلا یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام وخسته نباشید
  آقای دکتر بنده 8 مرداد ماه دندان 6 بالا سمت راست بالا رو روکش گذاشتم ، در ابتدا کمی بلند بود که با مراجعه دکترم کمی کوتاهش کرد ، ولی الآنم با خوردن غذا درد میگیره ، لازم به ذکر هستش که دندان رو قبلا عصب کشی کردم .. علت درد آیا میتونه به خاطر بلند بودن باشه یا خیر ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام وقت بخی

   در خصوص اين دندان در صورتى كه به تازگى دندان مورد درمان ريشه قرار گرفته تا حدودى دردهاى ملايم روى جويدن تا چند هفته پس از قرار دادن روكش فقط به صورت درد در هنگام جويدن و نه درد خودبه خود طبيعى خواهد بود..در صورتى كه دندان مدتها قبل درمان ريشه شده و اكنون پس از قرارگيرى روكش دچار درد در هنگام جويدن شده ايد ميتواند ناشى از بلندى روكش يا نفوذ لبه هاى روكش به زير لثه بيش از حد نرمال باشد..درين خصوص نظر پزشك معالجتون پس از بررسي ناحيه تعيين كننده ميباشد

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده میخوام دندان شماره ۵ رو روکش سرامیکی بزارم خواستم قیمتشو سئوال کنم
  چون رفتم پیش ۲ تا دکتر یک گفته سرامیکی با تاج ۱۲۵۰۰۰۰۰ تومن ویکی گفته که ۱۸۰۰۰۰۰ تومن مگر روکش سرامیکی فرقی هم میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام وقت بخير

   براي اطلاع از هزينه ها به لینک زیر مراجعه كنيد.هزينه ي هر لابراتوار و پزشك متفاوت است..بستگي به كار و كيفيت كار دارد

   https://drmiladafshar.com/تعرفه-خدمات-دندانپزشکی/

 • تصویر کاربر جمالی چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.آقای دکتر حدود یکماه هست چهار دندان روکش کردم ولی بعداز دوسه روز درد گرفتن با خوردن هر چیز گرم وسردی درد میگیرند.شبها از درد دندون بیدار میشم.کل دندانهام درد میکنند و خوابو از چشام گرفتن الان مشکل چیه ومن چه باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام وقت بخير

   ب نظر میرسه دندان هایی ک روکش شدند عصب کشی نشدند ک البته شاید نیاز نبوده اگر درد شبانه دارید
   حتما ب نظر میرسه ک یکی از دندان ها ب عصب رسیده باشه
   پیشنهادمیکنم قبل ازاینک عفونت کنه ب پزشکتون مراجعه کنید

 • تصویر کاربر نیره دوشنبه ۶ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  دندان 6پایینم رو پر کردم،میخاستم ببینم برای این یه دندون تقریبا چقدر باید هزینه کنم تا روکش بکشم براش؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر

   برای مشاهده هزینه ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. 

   https://drmiladafshar.com/تعرفه-خدمات-دندانپزشکی

  2. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو دوشنبه ۶ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر

   تعرفه ها در سایت موجود است

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندانی که با مواد سیاه قبلا پر شده رو باید تعویض کنم میشه با سفید پر کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   بله قابل تعويض هست معاينه نياز هست

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر