انواع روکش دندان از سلامتی تا زیبایی

انتخاب روکش مناسب از میان انواع روکش دندان، بهترین راه برای داشتن لبخندی زیباست. این روش برای کسانی که دندان هایشان لکه شده، خرد شده یا بین آن ها فاصله وجود دارد، روشی فوق‌العاده است. البته وقتی دندان هایتان را روکش می کنید دیگر نمی توانید آن ها را به حالت اولیه بازگردانید، به همین خاطر بهتر است قبل از اقدام حتما از تصمیمتان مطمئن شوید. قبل از اینکه خودتان یا دندانپزشکتان تصمیم بگیرید روکش برایتان خوب است، بهتر است اطلاعاتی درمورد آن داشته باشید و راه های مراقبت و هزینه های مربوط به آن را بدانید.

قیمت روکش دندان کاملاً بستگی به جنس روکش دارد. هرچند در جدول هزینه دندانپزشکی به قیمت تمام انواع روکش های دندان اشاره کرده ایم، اما ابتدا بهتر است با مطالعه این مطلب، با انواع روکش دندان آشنا شوید. از آنجایی که در بسیاری از خدمات دندانپزشکی مانند بسیاری از موارد عصب کشی، روکش دندان لازم و ضروری است، بنابراین لازم است با مراحل روکش دندان و مزایای آن آشنایی داشته باشید.

روکش دندان چیست؟

طبق گفته آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا (AACD)، روکش «لایه‌ای نازک از سرامیک است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان استفاده می شود و در عین حال می تواند مقاومت و پایداری دندان را از مینای خود دندان بیشتر کند». این روکشها مخصوص سطح رویی دندان شما برش داده می شوند و طی فرایندهایی به مینای اصلی دندان می چسبند. این فرایندهای درمانی داخل مطب انجام می شوند و نیازی به جراحی ندارند.

فواید روکش دندان

با نصب روکش، نسبت به براکت یا تاج تغییرات کمتری روی دندان انجام می دهید. به گفته سازمان سلامت دندان بریتانیا، برای از بین بردن فاصله بین دندان ها یا از بین بردن عیب های کوچک دندان می توانیم از روکش استفاده کنیم. علاوه بر این، بعضی از بیماران برای افزایش سفیدی دندان و زیبایی لبخند از ونیر استفاده می کنند. در این صورت، فرایند نصب روکش عمل زیبایی به حساب می‌آید و مواردی مانند زردی، سیاهی، شکستگی یا خرد شدن دندان ها را برطرف می کند.

 

انواع روکش های دندان چیست؟

روکش های دندان انواع مختلفی دارند که بر همین اساس کاربرد و قیمت آن ها نیز متفاوت است.

روکش استیل رنگ ثابت

این نوع روکش ها معمولا برای دندان های شیری کودکان استفاده می شود. قیمت پایین تر به نسبت سایر انواع روکش ها و تعداد جلسات درمانی کمتر (تنها یک جلسه برای روکش استیل رنگ ثابت نیاز است) سبب شده که این نوع روکش بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار گیرد.

روکش استیل رنگ ثابت دندان را در مقابل پوسیدگی حفظ می نماید. معمولا این روکش ها از پیش ساخته شده و بر روی دندان های اصلی نصب می شود تا روکش های دائم برای دندان آماده شود. روکش استیل رنگ ثابت معمولا از پوسیدگی بیشتر دندان جلوگیری می نماید و زمانیکه دندان شیری می افتد، این روکش هم همراه آن تحلیل رفته و می افتد و فضا برای دندان دائم خالی می شود.

روکش تمام فلز

این روکش به غیر از ایراد فلز رنگ بودنش، مزایای بسیاری دارد که سبب می شود برای دندان های آسیا بسیار مناسب باشند. روکش تمام فلز ساخته شده از آلیاژهایی چون طلا یا پلاتینیوم یا آلیاژهای فلزات اصلی مانند کبالت- کروم یا نیکل- کروم است. همین موضوع باعث مقاوم بودن آن در برابر شکستن، جویدن و گاز زدن مواد به نسبت سخت می باشد.

این روکش نسبت به روکش های تمام فلز شباهت بیشتری به دندان های اصلی فرد دارد. از طرفی مقاومت آن از روکش های تمام سرامیکی بیشتر می باشد. اما همین فلز ترکیب شده با سرامیک گاهی در مرز لثه و دندان به شکل یک خط تیره به چشم می خورد و هر چه لثه بیشتر تحلیل برود، این خط مشخص تر خواهد بود. یکی دیگر از معایب این نوع روکش احتمال فرسایش دندان های مقابل دندان روکش شده بیشتر میشود. اما از مزایای آن می توان به همرنگ بودن با دندان های اصلی و استفاده به عنوان بریج های بلندی که نیازمند استحکام بیشتری می باشندف اشاره نمود.

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی یا لمینت ها ، روکشی نازک است که مخصوصا برای دندان هر شخص ساخته می شود. از جمله فواید روکش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روکشها محکم و پردوام هستند.
 • ظاهری طبیعی دارند.
 • به‌سادگی لک نمی شوند.
 • در مقایسه با تاج یا روکش دندان، برای نصب آن نیازی نیست مقدار زیادی از مینا را بتراشیم.

برای تعیین وقت برای روکش دندان می توانید از طریق تعیین نوبت اینترنتی یا تماس با مطب اقدام نمایید.

روکشهای کامپوزیت صمغ

این روکشها از موادی همرنگ با رنگ طبیعی دندان ساخته شده و به دندان متصل می شوند. فواید روکش صمغ به شرح زیر است:

 • در مقایسه با تاج یا روکش دندان، در نصب این نوع روکشها میزان زیادی از مینای دندان تراشیده نمی شود.
 • به جلسات درمانی کمتری احتیاج دارد؛ گاهی تنها در یک جلسه فرایند نصب روکش کاملا انجام می شود.
 • نسبت به روکشهای سرامیکی هزینه کمتری دارد.
 • درصورت آسیب، خیلی راحت می توان آن ها را ترمیم کرد؛ درست است که روکشهای کامپوزیتی مقاومت یا پوشش محکم روکشهای سرامیکی را ندارند اما درعوض خیلی سریع و آسان می توانید آن ها را ترمیم کنید.

قابل توجه بیماران گرامی

شما می توانید برای بهره مندی از ۲۰% تخفیف خدمات ایمپلنت، لمینت و کامپوزیت دندان، نسبت به تعیین وقت از طریق شماره تماس ۲۶۱۴۰۱۳۴ اقدام نمایید.

بدیهی است با توجه به تعداد بالای بیماران محترم، در صورت موجود بودن وقت ویزیت، خدمت رسانی به شما افتخار ماست.

نصب انواع روکش دندان

این فرایند معمولا بین یک تا دو جلسه طول می کشد. اگر روکش از نوع آماده باشد معمولا فقط یک جلسه نیاز است ولی اگر قرار باشد در آزمایشگاه دندانسازی ساخته شود، به دو جلسه احتیاج خواهید داشت.اولی برای آماده‌سازی دندان و انتخاب رنگ روکش و دومی برای چسباندن روکش روی دندان. پزشک قبل از اینکه روکش را روی دندانتان بچسباند، آن را روی دندان می گذارد و داخل آینه نشانتان می دهد تا مطمئن شود از ظاهر آن راضی هستید. سپس با چسب مخصوص آن را به دندان می چسباند تا محکم سر جایش قرار گیرد. البته روکشهایی که در آزمایشگاه ساخته می شوند گزینه مناسب تری هستند زیرا مخصوص دندان بیمار قالب‌گیری می شوند. مراحل نصب روکش دندان به صورت زیر می باشد:

 1. معمولا برای نصب روکش نیازی به بیحسی موضعی نیست ولی بسته به حساسیت بیمار، گاهی ممکن است پزشک تزریق ژل بی حسی به لثه ها (بیحسی موضعی) را توصیه کند. پزشک قبل از نصب روکش دندان های بیمار را تمیز کرده و رنگ روکش مناسب را انتخاب می کند.
 2. قبل از نصب روکش بخشی از سطح مینا تراشیده می شود تا روکش بتواند به خوبی روی دندان بچسبد. لایه‌ای که از مینا تراشیده می شود بسیار نازک و دقیقا به اندازه ضخامت خود روکش است. بنابراین بعد از نصب روکش اندازه دندان هیچ تغییری نمی کند.
 3. در مرحله بعدی، پزشک قالبی از دندان های بیمار می گیرد و به آزمایشگاه می فرستد تا روکشها (متناسب با شکل دندان ها و رنگ انتخابی روکش) ساخته شوند؛ سپس روکش موقتی را روی دندان ها کار می گذارد و بیشتر روی قسمت مرکزی دندان ها تمرکز می کند. درصورتی که بیمار بخواهد فقط بعضی از دندان هایش را روکش کند، از روی نمونه طیف های رنگی، رنگ روکش را متناسب با دندان های دیگر انتخاب می کنیم تا دندان ها یکدست و زیبا باشند.
 4. بعد از اینکه روکش در آزمایشگاه ساخته شد، پزشک در جلسه بعدی روکشهای موقتی را بر می دارد و دندان ها را دوباره با آب و نوعی سنگ خارا تمیز می کند. سپس روکش اصلی را می تراشد و با آب شستشو می دهد؛ پس از خشک کردن روکش (با هوا)، چسب مخصوص را روی سطح دندان می زند و روکش را بادقت روی دندان می گذارد؛ طوری که دقیقا روی گوشه های دندان جا بیفتد.
 5. سپس با کمک نور لیزر به مدت شصت ثانیه سطح دندان را خشک می کند تا مواد چسبی خوب به دندان بچسبند.
 6. درآخر، تمام مواد اضافی از روی دندان پاک می شوند و پزشک گوشه های دندان را پولیش می زند.

بعضی از دندانپزشکان برای معاینه و بررسی اوضاع روکش، یک نوبت دیگر به بیمار می دهند تا مطمئن شوند روکش اذیتش نمی کند و با آن احساس راحتی دارد. روکشی که بیمار با آن احساس راحتی قطعا بادوام تر است.

ونیر بدون تراش دادن دندان

مراحل نصب روکش سرامیکی

 • برای آماده‌‍سازی دندان ها، پزشک معمولا لایه نازکی از مینای دندان را از سطح رویی و کناره های دندان می تراشد. این کار باعث می شود جای کافی برای نصب روکش داشته باشیم و بعد از اعمال آن دندان طبیعی به نظر برسد (اگر روکش را روی مینا کار بگذاریم دندان برجسته و غیرطبیعی می شود).
 • بعد از آن، پزشک قالبی از دندان ها می گیرد و نسبت به رنگ طبیی آن ها، رنگ روکشی که برای شما مناسب تر است را انتخاب می کند.
 • سپس قالب را به آزمایشگاه دندانسازی می فرستد تا متخصصان روکش را با اندازه دندان های شما یکی کنند. معمولا این کار چندین روز طول می کشد. به همین خاطر پزشک روی دندان هایتان روکش موقتی می کشد تا در این فاصله دندان هایتان خراب نشوند (زیرا بخشی از مینا تراشیده شده و دندان ها بدون پوشش هستند).
 • در جلسه بعدی، دندانپزشک روکش را روی دندانتان می گذارد تا ببیند خوب روی آن ها جا می‌افتد یا خیر؛ سپس بعد از تنظیم روکش، دندان ها تمیز می کند و روکش را به دندان می چسباند.
 • معمولا برای ایجاد تغییرات لازم باید یک جلسه دیگر به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراحل نصب روکش کامپوزیتی

 • بعد از آماده‌سازی و ایجاد تغییرات لازم روی دندان، دندانپزشک به‌دقت کامپوزیت را (مناسب با فرم دندان ها) شکل می دهد و به دندان هایتان می چسباند. پزشک قبل از این فرایند رنگ کامپوزیتی که برای دندان از همه مناسب تر است را انتخاب می کند.
 • سپس برای محکم کردن کامپوزیت از نور مخصوصی استفاده می کند. با این نور مواد کامپوزیت خشک شده و روی دندان می چسبند.
 • در آخر، دندانپزشک روکشها را صاف می کند و روی آن ها پولیش می کشد تا مانند دندان های طبیعی به نظر بیایند.

آیا روکش دندان باعث پوسیدگی میشود؟

خیر؛ روکشهای سرامیکی هیچ آسیبی به دندان هایتان نمی زنند! درواقع انواع روکش دندان ساخته شده‌ است تا جای دندان های طبیعی را بگیرد و ظاهر آن ها را زیبا کند. برای اینکه مطمئن شوید روکش هیچ صدمه‌ای به دندان نمی رساند، اول باید با طرز کار آن آشنا شوید. وقتی برای نصب روکش به دندانپزشک مراجعه می کنید، او روکشی مخصوص شما طراحی می کند که با لبخندتان سازگار باشد.

فرقی نمی کند که بخواهید همه دندان هایتان را روکش کنید یا فقط یکی از آن ها را؛ درهر صورت روکش را مناسب با شکل و خصوصیات دندان خودتان می سازند. وقتی می خواهیم روکش را روی دندانتان نصب کنیم، آن را با کامپوزیت صمغ روی دندان می چسبانیم که این مواد با استفاده از نور خاصی خشک می شوند. بعد از اینکه مواد را روی دندانتان چسباندیم، آن ها را شکل می دهیم و درآخر پولیش می کنیم.

حال که می دانید روکشها چطور کار می کنند، بگذارید تاثیری که روی دندان می گذارند را برایتان توضیح دهم. اول از همه، مواد کامپوزیتی که به عنوان چسب از آن استفاده می کنیم، به هیچ عنوان برای دندان مضر نیستند. بنابراین با چسباندن روکش سطح دندان زیرین آن آسیب نمی بیند. دوم اینکه روکشها از مواد تشکیل‌دهنده مینا ساخته نشده‌اند و این مسئله مزیت هایی برای شما دارد.

اصلی ترین فایده آن، این است که روکشها مثل مینا رنگشان عوض نمی شود و لکه نمی گیرند. می توانید تا دلتان می خواهد قهوه و نوشیدنی های تیره‌رنگ بخورید؛ امکان ندارد روکشها از آن ها رنگ بگیرند! سوم اینکه روکشها بسیار محکم هستند و نسبت به دندان های طبیعی در برابر آسیب مقاومت بیشتری دارند. همه این نکات را گفتیم تا ثابت کنیم روکشها نه تنها برای دندان مضر نیستند، بلکه به استحکام و پایداری آن کمک می کنند.

قبل و بعد از روکش pfm

هزینه روکش دندان 

هزینه روکش برای هر شخص و در هر فرایندی متفاوت است. بنابراین بهتر است حتما قبل از شروع درمان، درمورد آن با پزشکتان صحبت کنید. قیمت روکش های PFM که پایه متال و رویه سرامیک داد حدوداً ۱۲۰۰۰۰۰ تومان و قیمت روکش فول زیرکونیا یا قیمت روکش ایمکس که تمام زیبایی است ۲۵۰۰۰۰۰ تومان است که از آنجایی که از جنس IPS E-Max هم می تواند باشد به نام روکش ایمکس نیز شناخته شده است.

ماندگاری انواع روکش دندان

انواع روکش دندان معمولا سال ها ماندگاری دارد ولی درست مانند دندان های اصلی گاهی ممکن است بشکند یا خرد شود. بسته به نوع روکشی که انتخاب می کنید، پزشک میزان دوام آن را به شما اطلاع می دهد. درصورتی که روکش دندانتان بشکند یا کمی خرد شود، می توانید آن را ترمیم کنید یا حتی روکش جدیدی جای آن بگذارید.

طول عمر کامپوزیت دندان

مراقبت های روکش دندان

موارد مراقبتی درباره روکش دندان به مراقبت های قبل و مراقبت های بعد از روکش دندان تقسیم می شود.

اقدامات قبل از روکش دندان

 • دندان ها و لثه هایتان باید سالم باشند. به همین خاطر قبل از روکش پزشک دندان های پوسیده را درست کرده و درصورت مشاهده بیماری، آن را درمان می کند.
 • برای کسانی که شب ها دندان‌قروچه می کنند، روکش انتخاب خوبی نیست زیرا در این صورت روکش ممکن است خرد شود یا بشکند. اگر عادت دارید شب ها دندان هایتان را به هم فشار دهید، پزشک کعمولا استفاده از «محافظ دندان» را به شما پیشنهاد می کند.
 • وقتی پزشک لایه نازکی از مینای دندان ها را می تراشد، دیگر نمی توانید آن را به حالت اولیه بازگردانید یا از انجام فرایند صرف‌نظر کنید.
 • با گذشت زمان، امکان دارد رفته رفته روکشها از دندان جدا یا کمی شل شوند. در این صورت وقت آن رسیده که روکشهای جدید کار بگذارید و باید به دندانپزشکی مراجعه کنید.
 • درست مانند همه فرایندهای درمانی، قبل از نصب روکش هم باید درمورد انتظاراتتان با دندانپزشک صحبت کنید. برای اینکه دندان و لثه های سالمی داشته باشید، بهتر است مرتب برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از روکش دندان

 • درصورتی که وینرها تحت فشار قرار بگیرند امکان شکسته شدنشان وجود دارد. بنابراین سعی کنید از جویدن ناخن و گاز زدن اشیاء سفت مانند یخ و ته مداد خودداری کنید.
 • چند روزی طول می کشد تا به روکشها عادت کنید. با این حال، اگر در جویدن و گاز زدن غذا مشکل داشتید حتما با پزشک خود درمیان بگذارید تا آن را برایتان درست کند.
 • هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا دندان و لثه هایتان سالم بمانند. بعد از نصب روکش هم امکان پوسیدگی دندان در زیر یا گوشه های روکش وجود دارد. برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید، برای شستشوی دهان محصولاتی بخرید که نشان تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا روی آن حک شده باشد. این مهر، نشان می دهد که محصول از استانداردهای انجمن دندانپزشکی آمریکا پیروی می کند و بی‌خطر و موثر است.

دکتر میلاد افشار

دندانپزشک و متخصص ایمپلنت و جراحی دندان

تلفن: ۰۲۱۲۶۱۴۰۱۳۴

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Lili جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من دندان عقل بالا رو كشيدم بعد از دو ساعت شست و شو دادم البته يه مقدار فكر ميكنم محكم تر از اوني كه بايد شستم، و يه مقدار لخته خون خارج شد احتمال حفره خشك آيا وجود داره؟؟ چقدر احتمالش هست؟ الان بايد چيكار كنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 روز پیش)

   فقط در صورتى كه پس از روز ٣-٤ از خروج دندان درد شديد بدون تورم و چرك در ناحيه باقى بماند دچار مشكل مذكور شده ايد كه با مراجعه به پزشك و قرار دادن پانسمان مشكل حل خواهد شد

 • تصویر کاربر سهیل جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 روز پیش) مشاهده پرسش
  روکش انجام شده روی یکی از دندان های آسیا ناگهان افتاده است. میتوانم اآن را روی دندادن قرار دهم اما دوباره کنده میشود. آیا میتوان همان را مجدد چسباند یا نیاز به درمان و قالبگیری دارد؟ با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 روز پیش)

   درمان صحيح تعويض روكش ميباشد هر چند در صورت عدم وجود مشكل خاص در ناحيه ميتوان مجدد اقدام به چسباندن كرد

 • تصویر کاربر نازیلاخسروی یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندون جلوییم شکست پرش کردم اما بازم شکست میخواستم بدونم هزینه روکش دندونای جلوییم و دوتا دندون ک بزارم چقد میشه
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 6 روز پیش)

   براي اطلاع از هزينه ها به سايت مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر ثنا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  قبل از روکش دندانهایه پشتی که تراش میخورند باید عصب کشی کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)

   خير لزوماً

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندانم رو روكش كردم اما يك نقطه سياه روي يكي از روكش ها به جا مانده
  مراجعه كردم ميگه تمام روكش ها چون پرس ميشن روي يه دونه دندان يه نقطه نقره اي يا سياه به جا ميمونه
  ايا درست هست ؟
  دنداني ك روكش كردم با مواد سياه قبلا پر بوده
  الان قسمت بالاي بالاي سمت داخل دندان نزديك لثه تمام سياهي دندان معلوم هست ايا واقعا اينجوره برا همه
  لطفا جواب بهم بديد ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)

   بله روكش هاى PFM در لايه زيرين خود فلزى هستند و يك نوار فلزى در ناحيه داخلى روكش در لبه لثه وجوددارد

 • تصویر کاربر پروین یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.
  یکی از دندان های آسیاب پایین را دکترم برام عصب کشی و با مواد فلزی پر کردند.
  روکش سرامیکی را برای آن دندان پیشنهاد دادند، میخواستم بپرسم آیا بجای روکش سرامیکی میتوان از روکش کامپوزیتی برای آن دندان استفاده کرد ؟ ( به منظور تراش کمتر دندان )
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام

   در حال حاضر روکش های موجود در بازار یا به صورت تمام سرامیکی و زیبایی می باشند و یا به صورت پی اف ام که در هر دو صورت دندان نیاز به تراش خواهد داشتو روکش های کامپوزیتی در این ناحیه محلی از اعراب ندارند

 • تصویر کاربر محمدی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  میخواستم دندانهایی که ۱۵ سال پیش روکش کردم رو عوض کنم هزینه هرواحد چقدرمیشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام

   برای اطلاع از تعرفه ها به سایت مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من سال ۹۸برج ۹دندون شماره ۴و۵راکشیدم والان میخواستم راهنمایم کنید که بخوام دندون بزارم چجوره رفتم پیشه دکترگفت لمینت میشه ولی هزینش بالابودوپیشنهاددادن روکش هم میتونی بزاریددندون شماره ۳و۶راتراش میده وروکش رابه این دندوناوصل کنن بنظرشما روکش بزارم چجوره ایاجواب میده
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)

   درمان ايمپلنت ارجحيت دارد هرچند درمان پل دندان كه اشاره كرديد ميتوان بين ٧-١٠ سال مشكل ناحيه را مرتفع نمايد هر چند به خرج تراش خوردن دندانهاى مجاور ناحيه بى دندانى

 • تصویر کاربر سحر شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خدا قوت دکتر خواستم بدونم بعضی از این بازیگرا که خیلی دندونهای سفیدی دارن روکش کردن؟ هزینه دندونهای ده تا جلو چقدر میشه و ساکن کجا هستین با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 هفته پیش)

   سلام 

   کار های زیبایی شامل انواع مختلفی از کامپوزیت و لمینیت می باشد که پس از معاینه طرح درمان مناسب برای دندان های شما انتخاب گردد و پس از آن هزینه های کار مشخص میگردد.ادرس و مشخصات مطب در سایت موجود است

 • تصویر کاربر گل پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  دو سال دندان ۴ و ۵ با هم روکش کردم البته یه روکش یه تکه برام زدن حالا زیر دندانهام بوی بدی میده وقتی دست بشون میزنم ناخنم راحت زیر روکش رو لمس کنه بوی تعفن بدی داره چکار کنم.مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر میلاد افشار قاسملو پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 4 هفته پیش)

   سلام

   روكش ها بايد خارج بشن دندانهاى زيرين پاكسازى و مرتب شده و روكش جديد ساخته بشن

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر