مرور رده

دندانپزشکی زیبایی

آیا دوست دارید لبخند چشمگیری داشته باشید؟ آیا از لکه ها و تیرگی ها و پریدگی هایی که روی دندان های شما مانده است و به خاطر آن اعتماد به نفس شما کم شده است خسته شده اید؟ با روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی که توسط دکتر افشار مدیریت میشود میوانید از شر همه این مسائل راحت شوید و با اعتماد به نفس و به راحتی لبخند بزنید.

فرقی ندارد که بخواهید تنها چند مشکل کوچک را در دندان های خود حل کنید و یا اینکه بخواهید به کلی برای خود یک لبخند رویایی بسازید. همه این ها با چند جلسه درمانی نزد دکتر افشار قابل انجام است.

دندانپزشکی زیبایی

روکش سرامیکی

گذاشتن روکش سرامیکی بر روی دندان یکی از محبوب ترین روش های زیبایی دندان در تمام دنیا محسوب میشود و به همین خاطر است که تنها با یک جلسه درمانی روکش گذاری میتوان تعداد زیادی از عیوب دندانی مانند موارد ذیل را برطرف کرد:

  • لکه هایی که با شوینده های دهان برطرف نمی شود
  • ترک ها
  • لب پریدگی دندان
  • فاصله بین دندان ها
  • شکل غیر عادی دندان
  • دندان کوچکتر از حد طبیعی
  • دندانی که اندکی کج است

برای برطرف کردن این موارد از یک لایه خیلی نازک سرامیکی استفاده میشود تا شکل دندان ها طبیعی تر به نظر برسد. این لایه نازک بر روی سطح جلویی دندان گذاشته میشود و معمولا برای هر مریض قبل از جلسه درمانی روکش اختصاصی شخص آن مریض طراحی و ساخته میشود.
در این روند درمانی شما میتوانید تنها یکی از دندان های خود را ترمیم کنید و یا به کلی نمای لبخند خود را عوض کنید.

روکش دندان

لمینیت

لمینیت ها شباهت زیادی به روکش های سرامیکی دارند اما یک تفاوت خیلی ظریف بین لمینیت و روکش وجود دارد. روکش ها تنها سطح جلویی دندان را می پوشاندند اما لمینیت ها کاملا بر روی دندان قرار میگیرند و تمامی سطوح دندان را می پوشانند.

هم چنین برای استفاده از روکش سرامیکی نیاز است تا کمی از مینای سطحی دندان برداشته شود اما لمینیت ها به قدری نازک هستند که برای کارگذاری آن ها نیازی به انجام این کار نیست.

لیمینیت و روکش هر دو جایگزین های بسیار خوبی برای کسانی هستند که میخواهند بدون گذاشتن دندان مصنوعی برای خود لبخندی زیبا بسازند. هم چنین هر وقت که بیمار از داشتن لمینیت ها خسته شد و یا خواست روندی درمانی بر روی دندان های خود انجام دهد لمینیت ها به راحتی قابل برداشتن هستند.

ترمیم دندان

آیا یکی از دندان های شما نیاز به ترمیم دارد و درباره ظاهر دندان بعد از ترمیم آن نگران هستید؟ بهتر است بدانید با روش های جدید ترمیم دندان که بدون استفاده از آلیاژ های فلزی انجام میگیرد نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

در این گونه موارد هم چنین میتوان به وسیله روکش های سرامیکی دندان را به گونه ای ترمیم کرد که کاملا شبیه ظاهر طبیعی خود به نظر برسد. با این روش به هیچ عنوان ظاهر دندان شما بد نخواهد شد و دیگر به هیچ عنوان نیازی نیست درباره ظاهر دندان خود نگران باشید.

باندینگ مستقیم دندان

آیا برای لکه ها رنگ پریدگی ها و ترک های دندان خود دنبال یک روش درمانی سریع میگردید؟ به وسیله روش دایرکت باندینگ یا باندینگ مستقیم میتوان به سریع ترین روش ممکن مشکل دندان های شما را برطرف کرد. در این روش دندان پزشک یک ماده کامپوزیت آماده را بر روس دندان شما میگذارد و سپس آن را به شکل مینای طبیعی دندان شکل می دهد و به این وشیله تمامی لکه ها و ناهنجاری های دندان شما محو میشود.

این روش بسیار سریع است (کمتر از یک ساعت طول می کشد) و هیچ گونه عوارضی ندارد و حدودا ده سال برای شما ماندگار خواهد بود.

باندینگ دندان

بلیچینگ دندان در مطب

آیا رعایت نکردن بهداشت دهان باعث شده دندان های شما ظاهری نامطلوب و رنگی کدر به خود بگیرند؟ بهتر است بدانید سفید کردن دندان به کمک شما آمده و با این روش میتوانید بهترین و زیبا ترین لبخند را برای خود بسازید.

با این روش میتوان رنگ دندان ها را در کمتر از یک ساعت تا هشت برابر سفید کرد. در این روش استفاده از نوعی ژل شوینده و نوعی مخصوص از نور لامپ بر روی دندان باعث حل شدن لایه سطحی مینای دندان و از بین بردن لکه های قدیمی دندان میشود.

اگر ناگهان قرار ملاقاتی برای شما به وجود آمده و یا به جشن عروسی دعوت شده اید این روش به خاطر سریع بودن یکی از بهترین روش های موجود میباشد.

سفید کننده های خانگی با قالب های اختصاصی دندان های شما

آیا به دنبال روش طولانی مدتی هستید که بتوانید در خانه خود به راحتی آن را اجرا کنید؟ برای این کار هم راه حل مناسبی موجود است. شرکت های دارویی برای این منظور قالب های دهانی را طراحی کرده اند که دندان پزشک شکل آن را دقیقا شبیه دندان های شخص میکند و شما میتوانید روزانه مقداری از ژل سفید کننده موجود در کیت سفید کننده را داخل قالب ریخته و برای مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی دندان های خود نگه دارید.

برای اثر کردن این نوع از درمان نیاز است که از این کیت روزانه برای مدت دو هفته استفاده کنید هر چند برخی از بیماران حتی بعد از یک جلسه درمانی نیز تغییر زیادی در رنگ دندان های خود مشاهده میکنند. این روش درمانی شاید یکی از راحت ترین روش های موجود برای زیبا سازی لبخند میباشد.

افزایش طول لثه و تاج دندان

آیا لثه های شما قدری بالا آمده است؟ آیا این لثه های بالا آمده باعث میشود دندان های شما کوچک و یا کوتاه دیده شود؟ این مشکل تنها در یک جلسه درمانی به وسیله لیزر کردن بافت های نرم برطرف میشود. با این روش میتوان لثه های اضافی که روی دندان ها را پوشانده اند را کنار زد و یک خط لثه ای جدید برای دندان ها ایجاد کرد. با این روش بخش هایی از دندان های شما که قبلا در زیر لثه ها مخفی بود اکنون آشکار میشود و باعث بهتر شدن وضعیت دندان ها و زیبا تر شدن لبخند شما میشود.

اصلاح فرم لبخند

اگر دندان های شما دچار بدشکلی هستند و یا لکه و یا سایر بدشکلی ها را دارند احتمالا نیاز به بازسازی لبخند دارید.بازسازی لبخند یک روند درمانی زیبایی است که شامل مراحل زیبا سازی مختلفی مانند سفید کردن دندان ها و استفاده از روکش های چینی میباشد. این مراحل در کنار یکدیگر به شما کمک میکنند تا لبخندی زیبا و مناسب داشته باشید.

ارتودنسی دندان

اگر کودک شما دارای دندان های نامرتب و یا جلو آمده و به هم ریخته میباشد بریس ها و پلاک های دهانی هم چنان بهترین روش برای مرتب کردن دندان ها و ایجاد یک لبخند مناسب برای کودک شماست.

ارتودنسی دندان

بریس های دهانی یا ارتودنسی ها هم چنان به همان شیوه قدیمی بسته میشود اما ظاهر آنها به مراتب بهتر شده است و باعث میشود کودکان اعتماد به نفس کافی برای استفاده از این بریس ها را داشته باشند. مرتب کردن دندان های کودکان نه تنها باعث بهتر شدن ظاهر آن ها میشود هم چنین باعث میشود کودک شما بتواند راحت تر دندان های خود را مسواک بزند و بهداشت دهان خود را رعایت کنید و از بروز عفونت های دهان و لثه در آینده جلوگیری میکند

سیم های نامرئی

آیا شما بزرگسالی هستید که همیشه می خواستید دندان های خود را به حالت مرتب دربیاورید اما ترس از مواجه شدن با دهانی پر از بریس شما را از این کار بازداشته است؟ بریس های نامرئی یک سری رشته پلاستیکی بدون رنگ هستند که به راحتی میتوانید با استفاده کردن از آن ها روند درمانی مشابه را پیش بگیرید. این بریس ها کاملا نامرئی هستند و در حالت عادی دیده نمیشوند و هنگام خوردن نیز میتوانید به راحتی آن را در بیاورید.

دکتر میلاد افشار

دندانپزشک و متخصص ایمپلنت و جراحی دندان

تلفن: 02126140134